Młodzi Dyplomaci przeglądają prasę

Home / Młodzi Dyplomaci przeglądają prasę

Zastanawiasz się, o czym czytają Włosi przy porannym cappuccino? Jakimi wydarzeniami żyje Argentyna lub co rozpala emocje na ulicach Moskwy?

Dzięki „Przeglądowi Prasy Międzynarodowej” masz okazję poznać rzeczywistość wielu zakątków świata. Artykuły tworzone są co miesiąc na podstawie doniesień gazet z danego kraju. Znajdziecie tam najważniejsze wiadomości od problemów ekonomicznych przez politykę wewnętrzną na kwestiach obyczajowych kończąc, o których nie przeczytacie na stronach polskich serwisów informacyjnych czy w gazetach. Teksty przedstawiają również opinie zagranicznych publicystów o polityce ich krajów i sytuacji międzynarodowej.

„Przegląd Prasy Międzynarodowej” to owoc współpracy Koła Młodych Dyplomatów i Notabene. Jest on połączeniem dziennikarskiego doświadczenia oraz wiedzy autorów „Przeglądu”. Dzięki tej współpracy powstał unikatowy projekt atrakcyjny z punktu widzenia nie tylko studentów, ale każdego, kto interesuje się tym, co obecnie dzieje się na świecie.

„Przegląd Prasy Międzynarodowej” tworzą:

• Alina Baiguzhakava (Białoruś),
  • Anna Bliźniuk (Francja),
  • Aleksandra Borowiecka (Włochy),
  • Lidia Gibadło (Niemcy),
  • Dominika Jędrzejczyk (USA),
  • Michał Kędzierski (Austria, Szwajcaria),
  • Monika Kruszewska (Węgry),
  • Joanna Kulig (kraje Ameryki Południowej i Afryki),
  • Anna Łomża (Szwecja),
  • Karolina Sowa (Hiszpania),
  • Rafał Szwalbe (Wielka Brytania),
  • Monika Szymańska (Holandia),
  • Bartosz Tesławski (Ukraina),
  • Dorota Tryk (Litwa, Łotwa),
  • Anna Zelinskaya (Rosja).

Każdy z naszych „Przeglądów” to krótka wizyta w kraju, który opisuje. Jeżeli masz ochotę na krótką podróż bez wychodzenia z domu i płacenia za bilety, zapraszamy na stronę Notabene.

Lidia Gibadło