KMD będzie promować litewską prezydencję w UE!

Home / KMD będzie promować litewską prezydencję w UE!

Koło Młodych Dyplomatów zakwalifikowało się do promocji prezydencji Litwy w Radzie Unii Europejskiej. Według obecnie istniejącego kalendarza Prezydencji organizowana przez nas konferencja będzie jedynym takim wydarzeniem w całej Warszawie!

flag-of-lithuania-europe

Do udziału zostaną zaproszeni studenci z następujących Uniwersytetów partnerskich UW:

• Dania – Kobenhavns Universitet
  • Estonia – Tallinn University
  • Finlandia –  Helsingin Yliopisto (University of Helsinki)
  • Litwa – Vilniaus Universitetas
  • Łotwa – University of Latvia
  • Niemcy – Freie Universitaet Berlin
  • Norwegia – Universitetet I Oslo
  • Rosja – Санкт-Петербургский государственный университет (Sankt Peterburskij Gosudarstwiennyj Uniwiersitet)
  • Szwecja –  Stockholms Universitet

Z każdego uniwersytetu zaprosimy po trzech studentów, którzy wezmą udział w konferencji ale również otrzymają możliwość obejrzenia Warszawy i zabawy w studenckim gronie. Za przewodników służyć im będą członkowie KMD, a każda grupa „narodowa” otrzyma swojego osobistego opiekuna.

Do spotkania zostało jeszcze dużo czasu, ponieważ odbędzie się ono planowo dopiero w listopadzie br. jednak prace zaczynają się już teraz. Na tym etapie możemy zdradzić, że pracujemy nad zamknięciem budżetu oraz ustaleniem ostatecznego planu konferencji w porozumieniu z Ministerstwem. Niedługo czekają nas również bezpośrednie konsultacje w litewskim MSZ w Wilnie. Liczymy na to, że konferencja okaże się dużym sukcesem, zarówno dla KMD jak i dla całego Instytutu Europeistyki.

O dalszych pracach będziemy informować na bieżąco. Jednocześnie zachęcamy do zaglądania na stronę Prezydencji tutaj.