Ambasador USA Stephen D. Mull odwiedzi Uniwersytet Warszawski!

Home / Ambasador USA Stephen D. Mull odwiedzi Uniwersytet Warszawski!

Nowo wybrany Ambasador USA przybędzie na Uniwersytet Warszawski na zaproszenie Forum Młodych Dyplomatów i weźmie udział w wyjątkowym spotkaniu w ramach „Inspiracji Kawowych”. KMD zostało współorganizatorem tego wydarzenia.

inspiracje_kawowe_plakat_5042013

Spotkanie z Ambasadorem będzie wyjątkowe nie tylko ze względu na szczególną pozycję Stanów Zjednoczonych na świecie i w związku z tym szczególną pozycję ich przedstawicieli. Również dlatego, że Ambasador Mull mówi po polsku i całe spotkanie odbywać się będzie właśnie w tym języku. Fakt iż przedstawiciel jedynego w świecie supermocarstwa spędził dużo czasu w naszym regionie, zna język polski i problemy z jakimi boryka się Europa Środkowo – Wschodnia nie są mu obce świadczy o tym, że USA przykładają dużą wagę do tego kto będzie ich reprezentował w Polsce i na wschodzie UE.

Ambasador Stephen D. Mull został oficjalnie zaprzysiężony na tym stanowisku 24 października 2012 roku przez Sekretarz Stanu Hillary Clinton, a 8 listopada odbyła się ceremonia złożenia listów uwierzytelniających na ręce Prezydenta Bronisława Komorowskiego.
Nie jest to pierwsza misja Ambasadora Mulla w Polsce, pracował już w naszym kraju, otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi RP.
Zna również problematykę regionu, gdyż w latach 2003 – 2006 był Ambasadorem USA na Litwie.

Inspiracje Kawowe to projekt Forum Młodych Dyplomatów, który umożliwia spotkania z dyplomatami w mniej formalnej atmosferze, przy przysłowiowej kawie i rozmowę z nimi na temat zarówno stosunków międzynarodowych jak i ich pracy. Spotkanie z Ambasadorem USA będzie odejściem od tej naturalnej, luźnej atmosfery ze względu na chęć spotkania się Ambasadora z większą liczbą osób co wymusza formę otwartego wydarzenia.

Partnerem strategicznym projektu jest firma Rosenthal Polska.