Paradox of a weak state – spotkanie z dr Marie Mendras

Home / Paradox of a weak state – spotkanie z dr Marie Mendras

26 marca Koło Młodych Dyplomatów zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie z dr Marie Mendras, światowej sławy autorytetem i ekspertem w dziedzinie Rosji i obszarów postradzieckich. Spotkanie odbędzie się o godzinie 15:00 w sali 200 w budynku Zarządu Samorządu Studentów UW.

Dr Marie Mendras pochodzi z Francji i jest pracownikiem Narodowego Centrum Badań Naukowych (CNRS) i Centrum Badań Nauk Społecznych (CERI), wykładowcą na Sciences Po w Paryżu oraz uczestniczką programu Rosji i Eurazji w londyńskim Instytucie Badawczym Chatham House. Jest również autorką książki „Russian Politics. The Paradox of a Weak State”.paradox plakat

Temat przewodni spotkania to pozycja i znaczenie Rosji, w dyskursie publicznym zazwyczaj kojarzona z rozległymi wpływami i wielką potęgą. Dr Marie Mendes prezentuje jednak inną wizję naszego wschodniego sąsiada, zupełnie odmienną od powszechnej opinii w tym temacie – Rosja jako byłe mocarstwo, żyjące iluzjami o minionej potędze.

Mamy przyjemność poinformować, że gościem honorowym wydarzenia będzie Ambasador Francji w Polsce, Pan Pierre Buhler.

Spotkanie zostanie poprowadzone w języku angielskim. Zapraszamy do późniejszej lektury sprawozdania, które pojawi się na naszej stronie.

Serdecznie zapraszamy!

Leave a Comment