„Wpływ konfliktu arabsko-izraelskiego na stosunki międzynarodowe” – sprawozdanie

Home / „Wpływ konfliktu arabsko-izraelskiego na stosunki międzynarodowe” – sprawozdanie

20 lutego 2014 r. (w czwartek) na Krakowskim Przedmieściu 24, na Małym Dziedzińcu, w sali 200 odbyła się konferencja przygotowana przez przedstawicieli Departamentu Afryki i Bliskiego Wschodu Koła Młodych Dyplomatów (zwanego dalej KMD) rozpoczynająca cykl spotkań dotyczących „Wpływu konfliktu arabsko-izraelskiego na stosunki międzynarodowe”.

O godzinie 12:00 przedstawicielka KMD Zofia Jaruszewicz rozpoczęła spotkanie powitaniem słuchaczy i zaprezentowaniem gościa honorowego p. Mateusza Pigonia – Dyrektora Departamentu Kultury Ambasady Izraela w Warszawie. Następnie, z myślą o wprowadzeniu zebranych w temat konfliktu arabsko-izraelskiego, przedstawiła referat o historii oraz przebiegu tego wydarzenia. Na koniec swojej wypowiedzi, zwróciwszy się do p. M. Pigonia zadała następujące pytania: „Jak w rzeczywistości/praktyce wygląda życie mieszkańca Izraela? Oraz jaki realny wpływ na stosunki międzynarodowe ma konflikt arabsko-izraelski?”.

Dyrektor Departamentu Kultury Ambasady Izraela w Warszawie po krótkim wprowadzeniu, odpowiedział na wszystkie pytania zadane przez zgromadzonych. Starając się opisać życie przeciętnego Izraelczyka w otaczającej rzeczywistości, ogarniętej burzliwym konfliktem arabsko-izraelskim, usiłował wytłumaczyć, jaki ma on wpływ na stosunki między państwami, na arenie międzynarodowej.

Spotkanie zakończono podziękowaniem słuchaczom oraz gościowi za przybycie i otwartość na zadawane pytania.

 

Karolina Leszek 

Leave a Comment