Spotkanie z Konsulem Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Home / Spotkanie z Konsulem Zjednoczonych Emiratów Arabskich

W dniu 13 marca 2015 r. o godz. 13:00 odbyło się spotkanie z Konsulem Zjednoczonych Emiratów Arabskich, panem Ahmedem Burhimem. Spotkanie zostało zorganizowane w Sali Balowej pałacu Tyszkiewiczów-Potockich. Koordynatorką wydarzenia była Wiktoria Kamińska, Szefowa Departamentu Afryki i Bliskiego Wschodu.

Do udziału w spotkaniu zostali zaproszeni członkowie Koła Młodych Dyplomatów, studenci Katedry Arabistyki i Islamistyki na Wydziale Orientalistycznym Uniwersytetu Warszawskiego oraz uczniowie warszawskiego liceum ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego.

Celem spotkania było omówienie stosunków emiracko-polskich oraz wybranych pojęć z szeroko rozumianej dyplomacji. W trakcie spotkania zostały poruszone tematy:

• funkcjonowania placówek dyplomatycznych w Polsce i Emiratach;
  • wymiany handlowej między Emiratami a Polską oraz perspektywa biznesu emiracko-polskiego;
  • polityki, gospodarki i społeczeństwa emirackiego;
  • charakterystyki poszczególnych emiratów;
  • specyfiki życia zawodowego dyplomaty.

Większa część wydarzenia miała charakter dialogu między uczestnikami a gościem. Spotkanie zakończyło się ok. godz. 15:30, a na koniec zostało uwiecznione zdjęciem z panem Konsulem Achmedem Burhimem.

Wiktoria Kamińska