Praca w MSZ – tajniki pracy dyplomaty

Home / Praca w MSZ – tajniki pracy dyplomaty

Praca w MSZ – tajniki pracy dyplomaty

„Praca w MSZ – tajniki pracy dyplomaty” – spotkanie z Panem Pawłem Mączką

Każdy, kto zastanawia się nad pracą w dyplomacji, powinien znać odpowiedź na kilka nurtujących pytań: w jaki sposób można otrzymać posadę w Ministerstwie Spraw Zagranicznych? Jak wygląda praca w poszczególnych departamentach? Z jakich materiałów warto korzystać przygotowując się do aplikacji dyplomatyczno-konsularnej? Jaką strukturę ma taki egzamin? Ile języków należy znać, aby myśleć o pracy w dyplomacji? Aby odpowiedź była rzetelna, najlepiej zaczerpnąć informacji u źródła.

Dnia 25 października 2016 roku w sali 200 ZSS UW odbyło się spotkanie z Panem Pawłem Mączką – absolwentem aplikacji dyplomatyczno-konsularnej, politologiem, w MSZ pracownikiem Departamentu Afryki i Bliskiego Wschodu oraz Departamentu Wschodniego, asystentem podsekretarza stanu ds. polityki bezpieczeństwa i polityki wschodniej.

Podczas półtoragodzinnej rozmowy nasz Ekspert przybliżył zgromadzonym studentom tajniki pracy dyplomaty. Pan Paweł Mączka, udzielając wielu interesujących i fachowych porad, zachęcił do podjęcia tego trudnego wyzwania. Nie ulega wątpliwości, że dyplomata to osoba, która nie tylko ma szeroką wiedzę – to przede wszystkim osoba, która jest codziennie ciekawa świata i podąża za nowinkami, jest zmotywowana do pracy i inwestuje w swój własny rozwój.

Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy z Europejską Akademią Dyplomacji w ramach akcji „Zawód – Dyplomata”. Tym pozytywnym akcentem Koło Młodych Dyplomatów UW rozpoczęło działalność w roku akademickim 2016/2017.

Karolina Biegańska

Wiceprezes ds. administracyjnych

Leave a Comment