Home / O nas

KMD

Koło Młodych Dyplomatów powstało w 2011 roku, aby dzielić się wiedzą dotyczącą światowej dyplomacji. Poznajemy świat, w którym chcemy się kiedyś obracać.

„O dyplomacji w studenckim gronie…”

Poprzez spotkania z profesjonalnymi dyplomatami, analizowanie umów międzynarodowych i opracowań chcemy powiększać naszą wiedzę i rozwijać zainteresowania związane z funkcjonowaniem stosunków międzypaństwowych.

Po kilku latach działalności jesteśmy już mocno zakorzenieni w uniwersyteckim świecie, działając zarówno w ramach naszej Alma Mater, jak i poza jej granicami. Obecnie nawiązaliśmy współpracę z innymi kołami naukowymi, jak również z Europejską Akademią Dyplomacji, Wydawnictwem Naukowym PWN oraz Polskim Instytutem Spraw Międzynarodowych.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych dyplomacją i stosunkami międzynarodowymi do częstego odwiedzania naszej strony. Będziemy dążyć do tego, by nie tylko prezentowała ona nasze osiągnięcia, ale również stanowiła źródło przydatnych informacji i analiz.

Strukturę Koła tworzą Departamenty, które odpowiadają poszczególnym regionom świata.
Są to:
– Departament Afryki i Bliskiego Wschodu,
– Departament Azji i Pacyfiku,
– Departament Europy,
– Departament Obu Ameryk,
– Departament Rosji i Obszaru Poradzieckiego.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszego fanpaga na Facebooku: