Departament Afryki i Bliskiego Wschodu

Home / O nas / Departament Afryki i Bliskiego Wschodu

Departament Afryki i Bliskiego Wschodu jest częścią Koła Młodych Dyplomatów, która zrzesza ludzi zainteresowanych szeroko pojętą tematyką państw Afryki i Bliskiego Wschodu. Członkowie Departamentu monitorują sytuację wewnętrzną, politykę oraz stosunki krajów znajdujących się w regionie.

 

Priorytetem działań podejmowanych przez członków Departamentu jest nawiązywanie współpracy z przedstawicielstwami dyplomatycznymi państw znajdujących się na obszarze Afryki i Bliskiego Wschodu oraz organizowanie spotkań z wysokich rangą dyplomami oraz ekspertami.

 

Członkowie biorą udział w przyjęciach organizowanych przez przedstawicielstwa dyplomatyczne, podczas których nawiązują kontakty wykorzystywane do późniejszej współpracy z Departamentem oraz mają okazję do zaobserwowania przebiegu różnego rodzaju spotkań, przyjęć oraz bankietów.

 

Członkowie, śledząc aktualne wydarzenia mające miejsce w poszczególnych krajach, wyciągają stosowne wnioski, dzielą się nimi oraz podejmują dyskusję przybliżając problem zainteresowanym.

 

Aby bliżej poznać uwarunkowania życia dyplomaty w poszczególnych państwach, członkowie szczegółowo badają aspekty życia codziennego. Te cenne wiadomości przekazane zostają szerokiemu gremium.

 

Głównym celem działalności Departamentu jest zgłębianie wiedzy na temat regionu Afryki i Bliskiego Wschodu oraz szerzenie jej wśród innych.

 

Działalność w ramach departamentu to szansa na poznanie ambitnych ludzi o podobnych zainteresowania, owocną współpracę, a przy tym i dobrą zabawę.

 

12784509_10206427087651607_1248582183_n