Departament Rosji i Obszaru Poradzieckiego

Home / O nas / Departament Rosji i Obszaru Poradzieckiego

Departament Rosji i Obszaru Poradzieckiego to największy Departament Koła Młodych Dyplomatów, skupia w sobie studentów różnych kierunków i różnych narodowości. Łączy nas zamiłowanie do krajów byłego Związku Radzieckiego, ich historii, kultury, polityki, ekonomii oraz gospodarki.

Członkowie naszego Departamentu to ludzie o szerokich zainteresowaniach i ogromnej wiedzy na temat regionu, którą stale powiększają poprzez udział w konferencjach, wewnątrz departamentowych dyskusjach, wydarzeniach kulturalnych. Dzięki różnorodności naszych poglądów, spostrzeżeń mamy szansę spojrzeć na każde zagadnienie z różnych perspektyw i wielu rzeczy się od siebie nauczyć.

W tym roku nawiązaliśmy współpracę z Kołem Studium Europy Wschodniej oraz z Solidarnością Międzynarodową i wspólnymi siłami planujemy organizację konferencji w Mołdawii.

Naszym największym projektem jest cykl wydarzeń z serii: Polacy na Wschodzie. Chcemy przybliżyć innym studentom sytuacje polaków za wschodnią granicą, postarać się zrozumieć ich mentalność i poglądy.  Z pomocą zaproszonych gości postaramy się zrozumieć zawiłe losy repatriantów i skomplikowane zagadnienie ich świadomości narodowej. Pierwsze wydarzenie o podtytule: Świadomość narodowa Polaków w Kazachstanie odbyło się w kwietniu.

Utrzymujemy kontakt z pracownikami placówek dyplomatycznych krajów naszego regionu, jesteśmy na bieżąco z wydarzeniami kulturalnymi. Cały czas się rozwijamy i staramy się nawiązywać kontakty z instytucjami zajmującymi się regionem.