Warsztaty Dyplomaty

Home / Projekty / Warsztaty Dyplomaty

Przestrzeganie zasad punktualności bywa złudne, a przybrany sposób przywitania nietaktowny. Jak więc odnaleźć się na spotkaniu z reprezentantami określonych państw?

 

Od 2012 roku Koło Młodych Dyplomatów ma przyjemność organizować cykliczne spotkania pod hasłem Warsztaty Dyplomaty.

 

Ideą projektu jest poznawanie osobliwego charakteru dyplomacji w różnych częściach świata dzięki spotkaniom z ekspertami jak i doświadczonymi dyplomatami. Poprzez edukację nieformalną, a więc naukę poprzez praktykę, uczestnicy mogą nabyć umiejętności i wiedzę, których nie znajdą w żadnej ofercie edukacyjnej szkół wyższych. Dzięki warsztatom, przyszli dyplomaci mają niepowtarzalną okazję poznać kulturę, tradycje i zwyczaje odległych państw oczami praktyków. Zapoznając młodzież z międzynarodowym doświadczeniem pracy konsularnej, naukowej czy biznesowej warsztaty uczą młodych dyplomatów tego co najistotniejsze – specyfiki pracy i różnych wytycznych protokołu dyplomatycznego państw świata.

 

Warsztaty Dyplomaty dotyczyły do tej pory między innymi dyplomacji w Ameryce Południowej i Meksyku. Następne edycje przewidują spotkania z praktykami z Chin. Serdecznie zapraszamy do udziału!